Beck & Pollitzer pomáhá uvést do provozu nový závod na motory JLR

jaguar-lr-logo-289x300

Je nám potěšením oznámit, že společnost Jaguar Land Rover (JLR) s námi uzavřela kontrakt na uvedení do provozu svého nového moderní zařízení na motory v ceně 500 £ milionů, které se nachází na adrese i54 South Staffordshire, průmyslový park, poblíž Wolverhamptonu. Práce na tomto projektu již začala a její dokončení se plánuje uprostřed roku 2015.

 

 

 

image for new story 2 - JLR

Toto nové zařízení, které vytvoří pracovní místa pro 750 vysoce kvalifikovaných techniků a pracovníků výroby spolu s tisíci dalšími místy pro kvalifikované pracovníky do výroby v řetězci dodávek a v širším měřítku v ekonomice Spojeného království, až bude uvedeno do provozu a bude mít kapacitu 450 000 nových motorů ročně, je jednou z největších investic tohoto typu, jaká kdy v britském průmyslu zaměřeném na výrobu motorů, existovala. Tento projekt ohlásila společnost JLR v září 2011 a v pozdějším ohlášení byl tento původní koncept, který umožní výrobu širokého rozmezí motorů, ještě rozšířen.

Když byl tento projekt ohlášen, Dr. Ralf Speth, jednatel JLR, uvedl: „V rámci naší dlouhodobé strategie firmy JLR navrhneme a připravíme technický projekt a vyrobíme novou řadu moderních motorů. To je hlavním cílem naší společnosti“.

B&P realizuje kompletní výstavbu, projekt a řízení dle podmínek kontraktu v ceně řady milionů v procesu uvedení do provozu jakožto hlavní dodavatel. To zahrnuje vedení projektu po celou dobu a poskytnutí všech nezbytných technických a mechanických zdrojů k zajištění efektivní instalace více než 625 položek strojního zařízení ve strojní hale, montáži motorů a souvisejících zkouškách, a rovněž v pomocných prostorách tohoto nového zařízení.

image for news story 2 - jlr2

B&P bude řídit všechny aspekty ochrany zdraví a bezpečnosti během procesu uvádění do provozu, což bude zahrnovat nejen činnosti týkající se vlastních techniků na pracovišti, ale také činnosti přímých pracovníků, specializovaných dodavatelů a výrobců zařízení kromě vlastních zaměstnanců JLR, kteří budou muset pracovat v prostorách továrny CDM, nebo do nich vstupovat. Celkem se bude jednat až o 100 pracovníků B&P na pracovišti, a B&P bude řídit činnosti pracovníků dalších 150 dodavatelů.

Společnost B&P byla rovněž vybrána pro provedení vyložení a instalace nového strojního zařízení a vybavení pro dokončení kompletních nových výrobních linek a montážní haly plus dalšího pomocného zařízení nezbytného pro výrobu motorů.

Během přísného procesu nabídkového řízení JLR a projednávání kontraktu jsme byli schopni prokázat JLR naše výjimečné a hluboké znalosti a zkušenosti v realizaci podobných instalací a v podobném rozsahu dodávek pro jiné výrobce vozidel v posledních letech. Na základě těchto podkladů jsme poskytli ujištění a získali důvěryhodnost, že bychom byli schopni tento projekt realizovat dle požadavků JLR.

Společnost B&P má prověřené záznamy o realizacích velkých projektů týkajících se instalace v sektoru výroby automobilů, poskytnutí techniků s konkrétními znalostmi a zkušenostmi pro instalaci výrobních linek motorů a souvisejícího pomocného zařízení, spolu s vynikajícími vztahy s dodavateli OEM (původními výrobci zařízení) a ostatními firmami.

Tony Percival, jednatel B&P, řekl : „ Je nám potěšením získat kontrakt na řízení uvedení do provozu a instalaci v tomto novém velkém zařízení JLR. Jsme pyšní, že jsme součástí tak velkého investičního programu, který dále zvýší naši pozici ve Spojením království, a zejména v West Midlands, tradičním srdci britského automobilového průmyslu a klíčové investiční oblasti pro naši společnost”.