Zprávy
  • 150 let úspěchů v oblasti techniky
  • Beck & Pollitzer pomáhá uvést do provozu nový závod na motory JLR
  • Beck & Pollitzer ve zprávách BBC
  • Investice do bezpečnosti
  • Nový předseda Beck and Pollitzer
Naše historie
NewsZprávy
Case StudiesPřípadové studie
Služby
Instalace výrobních technologií
Přesuny a likvidace výrobních technologií
Elektrické a mechanické služby
Řídicí systémy
Zdvihání těžkých břemen a pronájem jeřábové techniky
Přeprava nadměrných nákladů
Pronájem zdvihacího zařízení

150 let inženýrských služeb

1863 - 1900

V roce 1863 Zikmund Pollitzer a John Beck založili na Upper Thames Street obchodní partnerství v oboru skladování.. Založené obchodní partnerství vzkvétalo a rychle rostlo, až se společný podnik stal jedním z klíčových překladišť dovozců a distribtorů v Londýně. Nicméně ne všechno šlo podle plánu, v roce 1876 zasáhl překladiště požár, jenž zničil sklady společnosti na molu Upper Brooks i se zásobami brandy, doutníků a dalšího luxusního zboží. Po smrti zakladatele Johna Becka v roce 1889 Zikmund Pollitzer navrhl svým synům Frankovi a Percymu Pollitzerovi vstoupit do společného podniku. Ti byli následně v roce 1895 jmenováni partnery. Na přelomu století byl podnik na vzestupu a firma zakoupila další objekty podél řeky Temže. V docích se začaly tyčit jeřáby a koně začali ustupovat parním motorům, zvyšovala se nosnost technických zařízení a rychlost distribuce.

 

1900 - 1930

V roce 1907 firma expandovala a rozšířila oblast svojí působnosti o transport a exportní balení. Do konce První světové války byly tyto oblasti prosperujícím byznysem a společnost mohla investovat do rozšiřování svého vozového parku a poskytovat tak komplexnější služby svým zákazníkům.

Od roku 1920 už patřil transport technologických celků spolu s balením mezi standardně nabízené služby a růst společnosti nezastavila ani hospodářská krize na konci dekády. Pole působnosti se začalo rozšiřovat i do zahraničí.

1930 - 1963

Od roku 1932 se ke společnosti přidávali noví členové Pollitzerovi rodiny, Frankův syn Joseph a Edward.

V roce 1933 společnost přestěhovala svoje sídlo do nejmodernější budovy Universal House na Southwark Bridge. Tady se dále začala rozvíjet a představila řadu nových unikátních jeřábů ke zvedání těžších a těžších břemen.

Do Druhé světové války zanechali Frank a Percy byznys třetí generaci Pollitzerů. Pod jejich dohedem pak společnost pomáhala národu v těžkých dobách války s transportem a naloďováním nejrůznějších komodit. Na konci války už byla společnost silná jako nikdy dříve a dokonce hrála klíčovou roli v založení obchodních vazeb mezi Británií a Evropou. Společnost se take podílela na Olympijských hrách v roce 1948, kdy převážela sportovní vybavení a umění z celého světa.

V roce1954 Joseph Pollitzer opustil společnost, když prodal svůj podíl akcií, a ta vstoupila na Londýnskou burzu London Stock Exchange. V této době byly aktivity společnosti rozděleny na exportní balení na jihu Londýna a v Manchesteru, na transport a manipulaci s těžkými břemeny a přesuny strojů v Lambethu.

V roce 1961 se rozhodli zbývající členové Pollitzerovi rodiny prodat své podíly společnosti Transport Development Group (TDG), která převzala výhradní vlastnictví. Pod vedením TDG počet transportních mechanism rostl, rostla i jejich rozmanitost, portfolio se rozšířilo o vysokozdvižné vozíky s jeřábovými rameny a mobilní jeřáby. Průmyslové přesuny se začaly zdokonalovat díky novým a novým technickým vymoženostem.

Politika zdokonalování nabízených služeb pokračovala investicemi do speciálních technologií – hydraulických portálových jeřábů gantry. Během 70. a 80.let dvacátého století společnost realizovala stale větší a náročnější projekty zejména v rychle rostoucím automobilovém průmyslu.

 

Od 1994 po současnost

V roce1994 společnost Beck & Pollitzer Engineering Limited pokračuje ve všech službách na celonárodní úrovni, přičemž se rozšiřuje i na mezinárodní úroveň. Během 90.let pokračuje v růstu podnikání, otvírá nové divize v nových oblastech.

Od roku 2000 společnost zdokonaluje svoji činnost, čímž zajišťuje poskytování bezkonkurenčních služeb a průmyslových řešení v téměř všech průmyslových sektorech a cílem v současnosi je, aby i nadále rostla v souladu s potřebami zákazníků a neustále inovovala tam, kde je to možné.